Laddar Evenemang
  • Detta evenemang har redan ägt rum.
6 maj, 2021 13:00 - 14:30

Offentlig föreläsning i serien Ecklesiologi: “Religion and Public Diplomacy” av Dr Michael Hjälm

Observera att tidpunkten för nästa föreläsning i Sankt Ignatios föreläsningsserie om ecklesiologi är flyttad och kommer att hållas av Dr Michael Hjälm torsdag 6 maj, kl 13:00–14:30. Rubriken på föreläsningen är ”Religion and Public Diplomacy”. Religion and Public Diplomacy.

Föreläsningarna i denna serie är obligatoriska för studenter som läser de Pastoral-pedagogogiska och Församlingspedagogiska prorammen, MA-studenter vid Östkyrkliga studier samt för MA-studenter i Internationella relationer och ekumenik, men vi uppmanar alla våra studenter att delta. Länk till föreläsningarna finns i Canvas.

Föreläsningen är offentlig och tillgänglig för alla som vill delta. Vänligen fyll i formuläret nedan om du vill se föreläsningen online och skicka den till oss tillsammans med din epost-adress. Vi skickar en zoom-länk 30 minuter innan föreläsningen börjar.

Här är en länk till formuläret

Läs mer om föreläsningsserien här och se det fullständiga programmet.